Btester Media (2.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Language
id: Bahasa

en: Action
id: Tindakan

en: True
id: Benar

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Block
id: Blok

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Filter
id: Saring

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Published status
id: Status diterbitkan

en: No media available.
id: Media tidak tersedia.

en: Add media
id: Tambah media

en: Asc
id: Urutan turun
