Btester Media (2.0.0) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Language
pt: Idioma

en: Action
pt: Ação

en: Reset
pt: Redefinir

en: True
pt: Verdadeiro

en: Updated
pt: Atualizado

en: Block
pt: Bloco

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtrar

en: Gallery
pt: Galeria

en: Thumbnail
pt: Miniatura

en: Media
pt: Mídia

en: Desc
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: About
pt: Sobre

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Published status
pt: Status

en: No media available.
pt: Nenhuma mídia disponível.

en: Add media
pt: Adicionar mídia

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Media name
pt: Nome da mídia

en: Find and manage media.
pt: Encontrar e gerenciar mídia.
