BUEditor (3.0.0) - en to uk translation catalogue (65 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Test
uk: Тест

en: Quote
uk: Цитувати

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: URL
uk: URL-адреса

en: Text
uk: Текст

en: Separator
uk: Розділювач

en: OK
uk: Гаразд

en: Demo
uk: Демо

en: Code
uk: Код

en: Table
uk: Таблиця

en: Class name
uk: Назва класу

en: Template
uk: Шаблон

en: Close
uk: Закрити

en: Browse
uk: Огляд

en: The changes have been saved.
uk: Зміни були успішно збережені.

en: Undo
uk: Скасувати

en: Available editors
uk: Доступні редактори

en: Buttons
uk: Кнопки

en: Duplicate
uk: Продублювати

en: Loading...
uk: Завантаження...

en: Shortcut
uk: Швидка кнопка

en: Bold
uk: Напівжирний

en: Redo
uk: Повторити

en: Italic
uk: Курсив

en: Add editor
uk: Додати особу із правом редагування

en: Underline
uk: Підкреслений

en: Editors
uk: Редактори

en: Button text
uk: Текст кнопки

en: File browser
uk: Оглядач файлів

en: Width x Height
uk: Ширина х Висота

en: Toolbar
uk: Панель інструментів

en: Are you sure you want to delete the editor %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити редактор %name?

en: Delete editor
uk: Стерти редактор

en: Numbered list
uk: Нумерований список

en: Tooltip
uk: Підказка

en: Edit button
uk: Змінити

en: Alternative text
uk: Альтернативний текст

en: Add button
uk: Додати

en: An AJAX HTTP error occurred.
uk: Сталась помилка AJAX HTTP.

en: HTTP Result Code: !status
uk: HTTP-код відповіді: !status

en: StatusText: !statusText
uk: Текст стану: !statusText

en: Content authoring
uk: Створення матеріалів

en: Administer BUEditor
uk: Адміністрування BUEditor

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
uk: Ця машино-читабельна назва вже використовується. Вкажіть іншу.

en: Delete button
uk: Видалити

en: Headings
uk: Заголовки

en: Strikethrough
uk: Перекреслений

en: Use the default
uk: Використовувати базову

en: Toolbar configuration
uk: Конфігурація панелі інструментів

en: Active toolbar
uk: Активна панель інструментів

en: Duplicate of @label
uk: Дублювання @label

en: Toolbar item
uk: Елемент панелі інструментів

en: Invalid security token.
uk: Неприпустимий токен безпеки.

en: Are you sure you want to delete the button %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити кнопку %name?

en: Button %name has been deleted.
uk: Кнопка %name була успішно видалена.

en: Button properties
uk: Властивості кнопки

en: Button %name has been added.
uk: Кнопка %name була успішно додана.

en: Basic HTML
uk: Простий HTML
