BUEditor (8.x-1.1) - en to tr translation catalogue (47 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Quote
tr: Alıntı

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Text
tr: Metin

en: Separator
tr: Ayraç

en: OK
tr: Tamam

en: Code
tr: Kod

en: Table
tr: Tablo

en: Class name
tr: Sınıf adı

en: Template
tr: Şablon

en: Close
tr: Kapat

en: The changes have been saved.
tr: Değişiklikler kaydedildi.

en: Undo
tr: Geri al

en: Available editors
tr: Mevcut editörler

en: Buttons
tr: Düğmeler

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Shortcut
tr: Kısayol

en: Bold
tr: Koyu

en: Redo
tr: İleri al

en: Italic
tr: Eğik

en: Underline
tr: Altı çizili

en: Button text
tr: Buton metni

en: File browser
tr: Dosya seçici

en: Width x Height
tr: Genişlik x Yükseklik

en: Toolbar
tr: Araç çubuğu

en: Are you sure you want to delete the editor %name?
tr: %name editörünü silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Delete editor
tr: Editörü sil

en: Numbered list
tr: Numaralı liste

en: Tooltip
tr: Araç ipucu

en: Alternative text
tr: Alternatif metin

en: An AJAX HTTP error occurred.
tr: Bir AJAX HTTP hatası oluştu.

en: HTTP Result Code: !status
tr: HTTP Sonuç Kodu: !status

en: StatusText: !statusText
tr: Durum Metni: !statusText

en: Content authoring
tr: İçerik yazma

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
tr: Okunabilir makine adı kullanılmakta. Benzersiz başka bir ad kullanın.

en: Headings
tr: Başlıklar

en: Toolbar configuration
tr: Araç çubuğu yapılandırması

en: Active toolbar
tr: Etkin araç çubuğu

en: Toolbar item
tr: Araç çubuğu ögesi

en: Basic HTML
tr: Temel HTML
