Bug tracker (8.x-1.0-rc2) - en to ne translation catalogue (7 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: title
ne: शिर्षक

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Development
ne: विकास

en: Description
ne: विवरण

en: Created
ne: सिर्जना गरिएको

en: UUID
ne: अनुपम प्रयोगकर्ता परिचय संख्या
