Bug tracker (8.x-1.0-rc3) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Title
it: Titolo

en: title
it: titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Development
it: Sviluppo

en: Description
it: Descrizione

en: Created
it: Creato

en: Changed
it: Modificato

en: @type: deleted %title.
it: @type: %title eliminato.

en: Screenshot
it: Anteprima

en: Custom block
it: Blocco personalizzato
