Bunny Stream (1.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (51 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Description
uk: Опис

en: Public
uk: Загально-доступний

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: No log messages available.
uk: Повідомлення в журналі відсутні.

en: Category
uk: Категорія

en: Label
uk: Мітка

en: Time
uk: Час

en: Views
uk: Види

en: Add
uk: Додати

en: Length
uk: Довжина

en: All
uk: Все

en: Filter
uk: Фільтр

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Media
uk: Медіа

en: Example
uk: Приклад

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Loop
uk: Цикл

en: Goal
uk: Мета

en: Rotation
uk: Обертання

en: API key
uk: Ключ API

en: Features
uk: Властивості

en: Notice
uk: Сповіщення

en: Video
uk: Відео

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Logger
uk: Лог

en: Steps
uk: Кроки

en: Expiration time
uk: Завершення терміну дії

en: Meta tags
uk: Мета-теґи

en: Filter log messages
uk: Фільтрувати записи журналу

en: View events that have recently been logged.
uk: Перегляд останніх зареєстрованих в журналі подій.

en: Library
uk: Бібліотека

en: Libraries
uk: Бібліотеки

en: Preload
uk: Попереднє завантаження

en: Database log messages to keep
uk: Збережені повідомлення журналу бази даних

en: Recent log messages
uk: Останні записи журналу

en: Chapters
uk: Частини

en: Responsive
uk: Адаптивне

en: Additional resources
uk: Додаткові ресурси

en: Media types
uk: Типи медіа

en: @path is not a valid path.
uk: @path не є припустимим.

en: Muted
uk: Приглушено

en: Thumbnails location
uk: Розташування мініатюр

en: Thumbnails will be fetched from the provider for local usage. This is the URI of the directory where they will be placed.
uk: Мініатюри будуть отримуватися від постачальника для локального використання. Це URI каталогу, де вони будуть розміщені.

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
uk: Неможливо завантажити віддалений ескіз з {url}.

en: Failed to download remote thumbnail file due to "%error".
uk: Помилка завантаження віддаленого файлу через "%error".
