Burndown (1.0.6) - en to ar translation catalogue (42 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Description
ar: الوصف

en: Log
ar: السجل

en: Priority
ar: الأولوية

en: Tags
ar: وسوم

en: Project
ar: المشروع

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Time
ar: الوقت

en: View
ar: عرض

en: Teaser
ar: موجز

en: ID
ar: المعرف ID

en: Reported by
ar: بلّغ عنها

en: User
ar: المستخدم

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: Comment
ar: التعليق

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Task
ar: مهمة

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Revert
ar: استرجع

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Completed
ar: تم الإنهاء

en: Testing
ar: جار الاختبار

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: is
ar: يكون

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Delete all revisions
ar: حذف كافة المراجعات

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: Board
ar: المنتدى

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ar: يشير إلى أن التحرير الأخير للترجمة من مراجعة جديدة

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
ar: %type: @message في  %function (السطر %line من %file).
