Burndown (1.0.6) - en to da translation catalogue (54 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Description
da: Beskrivelse

en: Priority
da: Prioritet

en: Project
da: Projekt

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Time
da: Tid

en: View
da: Vis

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Reported by
da: Indsendt af

en: User
da: Bruger

en: User ID
da: Bruger ID

en: Created
da: Oprettet

en: Comment
da: Kommentar

en: Revisions
da: Versioner

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Start Date
da: Startdato

en: End Date
da: Slutdato

en: Task
da: Opgave

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Revert
da: Gendan

en: Days
da: Dage

en: Hours
da: Timer

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: Completed
da: Gennemført

en: Testing
da: Test

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Minutes
da: Minutter

en: Watch list
da: Observationsliste

en: is
da: er

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: Machine name
da: Internt navn

en: Delete all revisions
da: Slet alle revisioner

en: In Progress
da: I gang

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Task ID
da: Opgave ID

en: Board
da: Forum

en: -- Select --
da: --Vælg--

en: Revision translation affected
da: Oversættelse af version påvirket

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
da: Angiver om den seneste ændring af en oversættelse hører til den aktuelle version.

en: @date by @username
da: @date af @username

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
da: %type: @message i %function (linje %line af %file).

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
da: Er du sikker på, at du ønsker at gendanne @language-oversættelsen af versionen fra %revision-date?

en: Revert content shared among translations
da: Gendan indholds som deles mellem oversættelser
