Burndown (1.0.8) - en to bn translation catalogue (17 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Description
bn: বিবরণ

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Time
bn: সময়

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
