Burndown (1.0.8) - en to kn translation catalogue (32 entries)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Priority
kn: ಆದ್ಯತೆ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Project
kn: ಪರಿಯೋಜನೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: View
kn: ನೋಡು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Start Date
kn: ಆರಂಭ ದಿನಾಂಕ

en: End Date
kn: ಮುಕ್ತಾಯ ದಿನಾಂಕ

en: Task
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Days
kn: ದಿನಗಳು

en: Hours
kn: ಗಂಟೆಗಳು

en: Revision
kn: ಪುನರಾವಲೋಕನ:

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: Minutes
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: is
kn: ವು

en: To Do
kn: ಮಾಡಬೇಕಿರುವ

en: In Progress
kn: ಪ್ರಗತಿಯಲ್ಲಿದೆ
