Burndown (1.0.9) - en to eu translation catalogue (40 entries)

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Description
eu: Azalpena

en: Log
eu: Log-a

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: Tags
eu: Etiketak

en: Project
eu: Proiektua

en: Edit
eu: Editatu

en: Date
eu: Data

en: Reset
eu: Garbitu

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Label
eu: Etiketa

en: Time
eu: Ordua

en: View
eu: Bista

en: ID
eu: IDa

en: User
eu: Erabiltzailea

en: User ID
eu: Erabiltzaile IDa

en: Created
eu: Sortua

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Revisions
eu: berrikuspenak

en: Authored by
eu: Honek egina:

en: End Date
eu: Bukaera data

en: Desc
eu: Beheraka

en: Create new revision
eu: Sortu bertsio berria

en: Days
eu: Egunak

en: Hours
eu: Orduak

en: Revisions for %title
eu: %title(e)ko berrikuspenak

en: Revision
eu: Berrikuspena

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Completed
eu: Osatuta

en: Minutes
eu: Minutuak

en: Apply
eu: Ezarri

en: is
eu: da

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: - All -
eu: - Dena -

en: Asc
eu: Goraka

en: -- Select --
eu: -- Aukeratu --
