Burndown (1.0.9) - en to he translation catalogue (53 entries)

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Description
he: תיאור

en: Log
he: יומן פעילות

en: Priority
he: עדיפות

en: Tags
he: תגיות

en: Project
he: פרוייקט

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Reset
he: איתחול

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Time
he: זמן

en: View
he: צפיה

en: User
he: משתמש

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Created
he: נוצר

en: Comment
he: תגובה

en: Revisions
he: גרסאות

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Start Date
he: תאריך התחלה

en: End Date
he: תאריך סיום

en: Desc
he: יורד

en: Task
he: משימה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: Revert
he: שחזור

en: Days
he: ימים

en: Hours
he: שעות

en: Revisions for %title
he: גרסאות עבור %title

en: Revision
he: גרסה

en: Changed
he: השתנה

en: Completed
he: נשלם

en: Revision of %title from %date
he: גרסה של %title מ-%date

en: Minutes
he: דקות

en: Apply
he: החל

en: is
he: הוא

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך לחזור לגרסה מתאריך %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך למחוק את הגרסה מתאריך %revision-date?

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Delete all revisions
he: מחיקת כל הגרסאות.

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Copy of the revision from %date.
he: העתק גרסה מ%date.

en: Current revision
he: גרסה נוכחית

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Entity Reference
he: רפרנס ליישות

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
he: מציין אם העריכה האחרונה של התרגום שייכת לגרסה הנוכחית.

en: @date by @username
he: @date ע"י @username
