Burndown (1.0.56) - en to oc translation catalogue (48 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Description
oc: Descripcion

en: Log
oc: Jornal

en: Priority
oc: Prioritat

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Projects
oc: Projèctes

en: Project
oc: Projèctes

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: High
oc: Nauta

en: Low
oc: Febla

en: Time
oc: Ora

en: View
oc: Veire

en: Teaser
oc: Acròcha

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Comment
oc: Comentari

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Medium
oc: Mejan

en: End Date
oc: Data de fin

en: Sort by
oc: Triar per

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Revert
oc: Restablir

en: Days
oc: Jorns

en: Sort Order
oc: Òrdre de triada

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: Testing
oc: Tèst

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Watch list
oc: Lista de verificacion

en: Apply
oc: Aplicar

en: is
oc: es

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: Master
oc: Maître
