Business Rules (8.x-1.0-alpha10) - en to he translation catalogue (83 entries)

en: value
he: ערך

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Value
he: ערך

en: Item
he: פריט

en: Type
he: סוג

en: List
he: רשימה

en: Subject
he: נושא

en: Send email
he: שלח דואר אלקטרוני

en: Actions
he: פעולות

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Action
he: פעולה

en: Tags
he: תגיות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Tag
he: תגית

en: Search
he: חיפוש

en: Display settings
he: הגדרות תצוגה

en: Message
he: הודעה

en: Weight
he: משקל

en: Variable
he: משתנה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Back
he: אחורה

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Views
he: היבטים

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: User
he: משתמש

en: Continue
he: להמשיך

en: All
he: הכל

en: Done
he: בוצע

en: View arguments
he: ארגומנטים להיבט

en: Url
he: כתובת url

en: To
he: אל

en: From
he: מאת

en: Roles
he: תפקידים

en: Field name
he: שם שדה

en: Fields
he: שדות

en: Contains
he: מכיל

en: Conditions
he: תנאים

en: Items
he: פריטים

en: System
he: מערכת

en: Current
he: נוכחי

en: Role
he: תפקיד

en: String
he: מחרוזת

en: Argument
he: ארגומנט

en: Arguments
he: ארגומנטים

en: Operator
he: אופרטור

en: Condition
he: מצב

en: Rules
he: כללים

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Result
he: תוצאה

en: Display name
he: שם תצוגה

en: Workflow
he: תהליך עבודה

en: Entity
he: יישות

en: User has logged in
he: משתמש התחבר לאתר

en: User has logged out
he: משתמש התנתק מהאתר

en: Reverse
he: הפוך

en: Variables
he: משתנים

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
he: ספק רשימת ארגומנטים מופרדת פסיקים להעברה להיבט.

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Add Action
he: הוסף פעולה

en: Data
he: נתונים

en: About
he: אודות

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Error message
he: הודעת שגיאה

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Warning message
he: הודעת אזהרה

en: Starts with
he: מתחיל ב

en: Bundle
he: חבילה

en: Send mail
he: משלוח דוא"ל

en: Current user
he: משתמש נוכחי

en: Ends with
he: מסתיים ב

en: View name
he: שם ההיבט

en: Status message
he: הודעת סטטוס

en: Machine Name
he: שם מכונה

en: Delete entity
he: מחק ישות
