Business Rules (8.x-1.0-alpha9) - en to gu translation catalogue (44 entries)

en: value
gu: મૂલ્ય

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Item
gu: નંગ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: List
gu: સૂચિ

en: Subject
gu: વિષય

en: Send email
gu: ઇમેઇલ મોકલો

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: Remove
gu: લોપ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Action
gu: ક્રિયા

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Search
gu: શોધ

en: Message
gu: સંદેશ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: Add
gu: ઉમેરો

en: View
gu: જુઓ

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Continue
gu: ચાલુ રાખો

en: All
gu: બધા

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Field name
gu: ક્ષેત્રનું નામ

en: Fields
gu: ક્ષેત્રો

en: Role
gu: હોદો

en: String
gu: સ્ટ્રીંગ

en: Condition
gu: શરત

en: Result
gu: પરિણામ

en: Data
gu: માહિતી

en: About
gu: વિશે

en: Error message
gu: ભૂલ સંદેશ

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર

en: Starts with
gu: સાથે શરૂ થાય છે

en: Bundle
gu: બંડલ

en: Status message
gu: સ્થિતિ સંદેશો
