BxSlider (8.x-1.0-alpha5) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: None
fa: هیچ

en: Mode
fa: سبک

en: General
fa: عمومی

en: Other
fa: ساير

en: Not installed
fa: نصب نشده است

en: Replacement patterns
fa: الگوهای جایگزینی

en: Controls
fa: کنترل‌ها

en: Caption
fa: عنوان

en: Installed
fa: نصب شده

en: Title text
fa: متن عنوان

en: Pager
fa: صفحه‌بند

en: Speed
fa: سرعت

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: None (original image)
fa: هیچ (تصویر اصلی)
