Bx slider block (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Seguente

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Description
it: Descrizione

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Image
it: Immagine

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: Create
it: Crea

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: Mode
it: Modalità

en: General
it: Generale

en: Full
it: Completo

en: Short
it: Corto

en: Controls
it: Controlli

en: Fade
it: Dissolvenza

en: Pager
it: Paginazione

en: Speed
it: Velocità

en: Pause
it: Pausa

en: Pager Type
it: Tipo di paginazione

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
it: Il nome ad uso interno è già utilizzato. Deve invece essere univoco.
