Bx slider block (8.x-1.0-alpha2) - en to te translation catalogue (12 entries)

en: Previous
te: ముందు

en: Next
te: తరువాత

en: Delete
te: తొలగించు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Description
te: వివరణ

en: Image
te: బొమ్మ

en: Label
te: లేబుల్

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Update
te: తాజాకరించు

en: Create
te: సృష్టించు

en: General
te: సాధారణ

en: Full
te: పూర్తి
