Bx slider block (8.x-1.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (19 entries)

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Description
ar: الوصف

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Image
ar: الصورة

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Update
ar: تحديث

en: Create
ar: أنشئ

en: Horizontal
ar: أفقي

en: Vertical
ar: عمودي

en: Mode
ar: النمط

en: General
ar: عام

en: Full
ar: كامل

en: Short
ar: قصير

en: Pager
ar: دليل الصفحات

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
ar: الاسم المقروء من طرف الجهاز مستخدم مسبقا. يجب أن يكون فريدا.
