Bynder (4.4.0) - en to ar translation catalogue (37 entries)

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Body
ar: المتن

en: Type
ar: النوع

en: yes
ar: نعم

en: Description
ar: الوصف

en: Action
ar: إجراء

en: Tags
ar: وسوم

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Tag
ar: وسم

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Image
ar: الصورة

en: Name
ar: الاسم

en: View
ar: عرض

en: ID
ar: المعرف ID

en: Upload
ar: رفع

en: Options
ar: الخيارات

en: no
ar: لا

en: N/A
ar: غير موجود

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Media
ar: ميديا

en: Loop
ar: حلقة

en: Not installed
ar: غير مركب

en: Option
ar: خيار

en: Topic
ar: المناقشة

en: Video
ar: فيديو

en: Installed
ar: مثبت

en: Date created
ar: تاريخ الإنشاء

en: Document
ar: وثيقة

en: Allowed file extensions
ar: لواحق الملفات المسموح بها

en: Debug
ar: تنقيح

en: Autoplay
ar: تشغيل آلي

en: pixels
ar: بكسلات
