Calendar View (2.1.3) - en to he translation catalogue (42 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: Status
he: מצב

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Author
he: מחבר/ת

en: Language
he: שפה

en: Reset
he: איתחול

en: Settings
he: הגדרות

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Sunday
he: ראשון

en: Monday
he: שני

en: Tuesday
he: שלישי

en: Wednesday
he: רביעי

en: Thursday
he: חמישי

en: Friday
he: שישי

en: Saturday
he: שבת

en: View
he: צפיה

en: Updated
he: עודכן

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Page
he: דף

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Sort order
he: סדר מיון

en: Month
he: חודש

en: Desc
he: יורד

en: Calendar
he: לוח שנה

en: Week
he: שבוע

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Authored on
he: בתאריך

en: author
he: מחבר/ת

en: User registration
he: רישום משתמשים

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Apply
he: החל

en: Examples:
he: דוגמאות:

en: - Select -
he: - בחירה -

en: No content available.
he: אין תוכן זמין.

en: Published status
he: מצב פרסום

en: Find and manage content.
he: איתור תוכן וניהולו.

en: Asc
he: סדר עולה

en: Default date
he: תאריך ברירת המחדל
