Calendar View (2.1.8) - en to ar translation catalogue (46 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Author
ar: المؤلف

en: Language
ar: اللغة

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Default
ar: الافتراضي

en: Sunday
ar: الأحد

en: Monday
ar: الاثنين

en: Tuesday
ar: الثلاثاء

en: Wednesday
ar: الأربعاء

en: Thursday
ar: الخميس

en: Friday
ar: الجمعة

en: Saturday
ar: السبت

en: View
ar: عرض

en: Updated
ar: التحديث

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Page
ar: الصفحة

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Fields
ar: الحقول

en: Sort order
ar: الترتيب

en: Month
ar: بالشهر

en: Desc
ar: تنازلي

en: Calendar
ar: التقويم

en: Week
ar: بالأسبوع

en: Arguments
ar: المتغيرات

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Replacement patterns
ar: نماذج الاستبدال

en: author
ar: مؤلف

en: User registration
ar: تسجيل المستخدم

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Apply
ar: تطبيق

en: Examples:
ar: أمثلة:

en: - Select -
ar: - اختر -

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: Invalid date format.
ar: صيغة التاريخ غير صحيحة

en: @argument title
ar: عنوان @argument

en: @argument input
ar: مُدخل @argument

en: Find and manage content.
ar: إيجاد وإدارة المحتوى

en: Asc
ar: تصاعدي
