Campaign Kit (2.0.0-beta2) - en to hu translation catalogue (132 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Email address
hu: E-mail cím

en: Type
hu: Típus

en: Closed
hu: Lezárt

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Currency
hu: Pénznem

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Monthly
hu: Havonta

en: None
hu: Nincs

en: Message
hu: Üzenet

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Country
hu: Ország

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Open
hu: Nyitott

en: Large
hu: Nagy

en: View
hu: Megtekintés

en: Updates
hu: Frissítések

en: ID
hu: Azonosító

en: Email
hu: E-mail

en: Created
hu: Létrehozva

en: All
hu: Mind

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Configuration saved.
hu: A beállítások el lettek mentve.

en: Revisions
hu: Változatok

en: Authored by
hu: Szerző

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Medium
hu: Közepes

en: Start Date
hu: Kezdődátum

en: Campaign ID
hu: Kampány azonosítója

en: End Date
hu: Befejező dátum

en: Address
hu: Cím

en: State
hu: Állapot

en: Desc
hu: Csökk

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Payment
hu: Fizetés

en: Frequency
hu: Gyakoriság

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: End date
hu: Végdátum

en: Other
hu: Egyéb

en: Goal
hu: Célkitűzés

en: First name
hu: Keresztnév

en: Last name
hu: Vezetéknév

en: Leaderboard
hu: Ranglista

en: Both
hu: Mindkettő

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Last Name
hu: Vezetéknév

en: City
hu: Város

en: Postal code
hu: Irányítószám

en: State/Province
hu: Állam/Megye

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Created date
hu: Létrehozás dátuma

en: Georgia
hu: Grúzia

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Stripe
hu: Csíkozás

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: Header Image
hu: Fejléckép

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Short description
hu: Rövid leírás

en: Revisions for %title
hu: %title változatai

en: Revision
hu: Változat

en: Team
hu: Csapat

en: Teams
hu: Csapatok

en: Donation
hu: Adomány

en: Payment Status
hu: Fizetési állapot

en: Changed
hu: Módosítva

en: Revision of %title from %date
hu: %title %date dátumú változata

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Alaska
hu: Alaszka

en: California
hu: Kalifornia

en: New Mexico
hu: Új-Mexikó

en: North Carolina
hu: Észak-Karolina

en: North Dakota
hu: Észak-Dakota

en: South Carolina
hu: Dél-Karolina

en: South Dakota
hu: Dél-Dakota

en: West Virginia
hu: Nyugat-Virginia

en: Postal Code
hu: Irányítószám

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan visszaállítható?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan törölhető?

en: District of Columbia
hu: Columbia Kerület

en: British Columbia
hu: Brit Columbia

en: New Brunswick
hu: Új-Brunswick

en: Newfoundland and Labrador
hu: Újfundland és Labrador

en: Northwest Territories
hu: Északnyugati Területek

en: Nova Scotia
hu: Új-Skócia

en: Prince Edward Island
hu: Prince Edward-sziget

en: Quebec
hu: Québec

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Thank You
hu: Köszönjük

en: Header image
hu: Fejléc kép

en: About
hu: Leírás

en: Campaigns
hu: Kampányok

en: Campaign
hu: Kampány

en: Debug mode
hu: Hibakereső mód

en: Badges
hu: Kitűzők

en: Please select
hu: Választás szükséges

en: Thank you
hu: Köszönjük

en: Donations
hu: Adományok

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: Select amount
hu: Összeg kiválasztása

en: One-time
hu: Egy alkalommal

en: Delete all revisions
hu: Összes korábbi változat törlése

en: Main menu
hu: Főmenü

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: Copy of the revision from %date.
hu: %date napon készült változat másolata.

en: Address 2
hu: Cím 2

en: Address 1
hu: Cím 1

en: Current revision
hu: Aktuális változat

en: Image style
hu: Képstílus

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Address line 2
hu: Címsor 2

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Badge image
hu: Jelvény képe

en: Revision translation affected
hu: Változat fordítása érintve

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
hu: Azt jelöli, hogy a fordítás utolsó módosítása a jelenlegi változathoz tartozik.

en: @date by @username
hu: @date időpontban @username által

en: @langname revisions for %title
hu: %title @langname nyelvű változatai

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
hu: Biztosan vissza legyen állítva @language fordítás a %revision-date időpontban használt változatra?

en: Revert content shared among translations
hu: Fordítások között megosztott tartalom visszaállítása
