Campaign Kit (2.0.0-beta2) - en to ru translation catalogue (169 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Email address
ru: E-mail адрес

en: Type
ru: Тип

en: Closed
ru: Закрыто

en: Description
ru: Описание

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Currency
ru: Валюта

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: Monthly
ru: Ежемесячно

en: None
ru: Нет

en: Message
ru: Сообщение

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Country
ru: Страна

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Open
ru: Открыть

en: Large
ru: Большой

en: View
ru: Просмотр

en: Updates
ru: Обновления

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Block
ru: Блок

en: Page
ru: Страница

en: Configuration saved.
ru: Настройки сохранены.

en: Revisions
ru: Редакции

en: Authored by
ru: Автор

en: Thumbnail
ru: Миниатюра

en: Medium
ru: Средний

en: Start Date
ru: Дата начала

en: End Date
ru: Дата окончания

en: Address
ru: Адрес

en: State
ru: Состояние

en: Desc
ru: По убыванию

en: Owner
ru: Владелец

en: Payment
ru: Оплата

en: Frequency
ru: Частота

en: Start date
ru: Дата начала

en: End date
ru: Дата окончания

en: Other
ru: Другое

en: Goal
ru: Цель

en: First name
ru: Имя

en: Last name
ru: Фамилия

en: Leaderboard
ru: Список лидеров

en: Both
ru: Оба

en: Anonymous
ru: Гость

en: Last Name
ru: Фамилия

en: City
ru: Город

en: Postal code
ru: Почтовый индекс

en: State/Province
ru: Область/Район

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Created date
ru: Дата создания

en: Georgia
ru: Грузия

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Stripe
ru: Полоса

en: Create new revision
ru: Создать новую редакцию

en: Header Image
ru: Картинка шапки

en: Revert
ru: Вернуть

en: Revisions for %title
ru: Редакции %title

en: Revision
ru: Редакция

en: Teams
ru: Команды

en: Donation
ru: Пожертвования

en: Donate
ru: Пожертвовать

en: Payment Status
ru: Статус платежа

en: Changed
ru: Изменение

en: Revision of %title from %date
ru: Редакция %title от %date

en: Apply
ru: Применить

en: Alabama
ru: Алабама

en: Alaska
ru: Аляска

en: Arizona
ru: Аризона

en: Arkansas
ru: Арканзас

en: California
ru: Калифорния

en: Colorado
ru: Колорадо

en: Connecticut
ru: Коннектикут

en: Delaware
ru: Делавер

en: Florida
ru: Флорида

en: Hawaii
ru: Гавайи

en: Idaho
ru: Айдахо

en: Illinois
ru: Иллинойс

en: Indiana
ru: Индиана

en: Iowa
ru: Айова

en: Kansas
ru: Канзас

en: Kentucky
ru: Кентукки

en: Louisiana
ru: Луизиана

en: Maine
ru: Мэн

en: Maryland
ru: Мэриленд

en: Massachusetts
ru: Массачусетс

en: Michigan
ru: Мичиган

en: Minnesota
ru: Миннесота

en: Mississippi
ru: Миссисипи

en: Missouri
ru: Миссури

en: Montana
ru: Монтана

en: Nebraska
ru: Небраска

en: Nevada
ru: Невада

en: New Hampshire
ru: Нью-Гемпшир

en: New Jersey
ru: Нью-Джерси

en: New Mexico
ru: Нью-Мексико

en: New York
ru: Нью-Йорк

en: North Carolina
ru: Северная Каролина

en: North Dakota
ru: Северная Дакота

en: Ohio
ru: Огайо

en: Oklahoma
ru: Оклахома

en: Oregon
ru: Орегон

en: Pennsylvania
ru: Пенсильвания

en: Rhode Island
ru: Род-Айленд

en: South Carolina
ru: Южная Каролина

en: South Dakota
ru: Южная Дакота

en: Tennessee
ru: Теннесси

en: Texas
ru: Техас

en: Utah
ru: Юта

en: Vermont
ru: Вермонт

en: Virginia
ru: Виргиния

en: Washington
ru: Вашингтон

en: West Virginia
ru: Западная Виргиния

en: Wisconsin
ru: Висконсин

en: Wyoming
ru: Вайоминг

en: Postal Code
ru: Почтовый индекс

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите вернуться к редакции от %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите удалить редакцию от %revision-date?

en: Recipient's name
ru: Имя получателя

en: Full Name
ru: Полное имя

en: District of Columbia
ru: Округ Колумбия

en: Alberta
ru: Альберта

en: British Columbia
ru: Британская Колумбия

en: Manitoba
ru: Манитоба

en: New Brunswick
ru: Нью-Брансуик

en: Nova Scotia
ru: Новая Шотландия

en: Nunavut
ru: Нунавут

en: Ontario
ru: Онтарио

en: Prince Edward Island
ru: Остров принца Эдуарда

en: Quebec
ru: Квебек

en: Saskatchewan
ru: Саскачеван

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: About
ru: Информация

en: Debug mode
ru: Режим отладки

en: Badges
ru: Значки

en: Please select
ru: Пожалуйста, выберите

en: Thank you
ru: Спасибо

en: No content available.
ru: Нет доступных материалов.

en: Delete all revisions
ru: Удалить все редакции

en: Main menu
ru: Главное меню

en: Publishing status
ru: Статус публикации

en: Leave a comment
ru: Оставить комментарий

en: Copy of the revision from %date.
ru: Копия редакции от %date.

en: Address 2
ru: Адрес 2

en: Address 1
ru: Улица, дом, этаж

en: Current revision
ru: Текущая редакция

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: Share on Facebook
ru: Поделиться в Фейсбуке

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Address line 2
ru: Адрес (дополнительно)

en: Days left
ru: Дней осталось

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Revision translation affected
ru: Редакция, на которую повлиял перевод

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ru: Указывает, что последние редактирование перевода принадлежит текущей редакции.

en: @date by @username
ru: @date от @username

en: @langname revisions for %title
ru: Редакции @langname для материала  %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно желаете вернуть перевод на язык @language к редакции от %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ru: Вернуть контент, общий для переводов
