Campaign Kit (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (56 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Currency
fa: واحد پول

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Monthly
fa: ماهیانه

en: Message
fa: پیغام

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Country
fa: کشور

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: Updates
fa: به‌روزرسانی‌ها

en: ID
fa: شناسه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Email Address
fa: آدرس پست الکترونیکی

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Revisions
fa: بازبینی‌ها

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Address
fa: نشانی

en: State
fa: وضعیت

en: Chile
fa: شیلی

en: Start date
fa: تاریخ شروع

en: End date
fa: تاریخ پایان

en: Other
fa: ساير

en: Both
fa: هردو

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: First Name
fa: نام

en: Last Name
fa: نام خانوادگی

en: City
fa: شهر

en: Postal code
fa: کد پستی

en: Argentina
fa: آرژانتین

en: Colombia
fa: کلمبیا

en: Ecuador
fa: اکوادور

en: Uruguay
fa: اروگوئه

en: Create new revision
fa: ایجاد بازبینی جدید

en: Revert
fa: بازگشت

en: Revisions for %title
fa: بازبینی‌های %title

en: Revision
fa: بازبینی

en: Payment Status
fa: وضعیت پرداخت

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Revision of %title from %date
fa: بازبینی %title از %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به بازبینی %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا از حذف بازبینی مربوط به تاریخ %revision-date اطمینان دارید؟

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Notification
fa: اطلاع‌رسانی

en: Please select
fa: لطفا انتخاب کنید

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Copy of the revision from %date.
fa: کپی نسخه %date

en: Address 2
fa: آدرس ۲

en: Address 1
fa: آدرس ۱
