Campaign Kit (8.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (56 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Currency
ro: Monedă

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Monthly
ro: Lunar

en: Message
ro: Mesaj

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Country
ro: Ţară

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: View
ro: Afişează

en: Updates
ro: Actualizări

en: Email
ro: email

en: Created
ro: Creat

en: Revisions
ro: Revizii

en: Authored by
ro: Autor

en: Address
ro: Adresă

en: State
ro: Status

en: Start date
ro: Data de început

en: End date
ro: Data de sfârşit

en: Other
ro: Altele

en: Both
ro: Ambele

en: Anonymous
ro: Anonim

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Postal code
ro: Cod poştal

en: Colombia
ro: Columbia

en: Uruguay
ro: Uruguai

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Revert
ro: Revenire

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Payment Status
ro: Status plată

en: Changed
ro: Schimbat

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi revizia din %revision-date?

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Notification
ro: Notificare

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Delete all revisions
ro: Ștergeți toate revizuirile

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Revision translation affected
ro: Revizuirea traducerii afectate

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ro: Indică dacă ultima modificare a traducerii aparține reviziei curente.

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ro: Sunteți sigur că vreți să întoarceți traducerea @language la revizia din %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ro: Întoarceți conținutul împărțit între traduceri
