Capture Dreams (1.0.2) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Title
de: Titel

en: Content
de: Inhalt

en: Image
de: Bild

en: Header
de: Kopfzeile

en: Footer
de: Fußzeile

en: Hidden
de: Ausgeblendet

en: Descriptions
de: Beschreibungen

en: Skip to main content
de: Direkt zum Inhalt

en: Button text
de: Button-Text

en: Primary tabs
de: Primäre Reiter

en: Secondary tabs
de: Sekundäre Reiter

en: Leave a Comment
de: Einen Kommentar hinterlassen

en: Show slideshow
de: Slideshow anzeigen

en: Add one more
de: Einen weiteren hinzufügen

en: Check this option to show Slideshow in front page. Uncheck to hide.
de: Slideshow auf der Startseite anzeigen.

en: Site header
de: Kopfzeile der Website
