CARTO Sync (8.x-1.0-alpha2) - en to gu translation catalogue (8 entries)

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Import
gu: આયાત

en: Field
gu: ક્ષેત્ર
