CARTO Sync (8.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: None
fa: هیچ

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Import
fa: ورود

en: Field
fa: فیلد

en: N/A
fa: هیچ

en: Dashboard
fa: میزکار
