CDN (8.x-3.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Conditions
hu: Feltételek

en: directory
hu: könyvtár

en: Allowed file extensions
hu: Megengedett fájlkiterjesztések

en: Complex
hu: Összetett

en: simple
hu: egyszerű

en: Mapping
hu: Leképzés

en: Web services
hu: Webszolgáltatások

en: status report
hu: állapotjelentés

en: Drupal version
hu: Drupal verzió

en: extensions
hu: kiterjesztések

en: Mapping type
hu: Leképzéstípus

en: mapping
hu: leképzés
