Community Forge - Hamlets (2.0.0-beta4) - en to ro translation catalogue (125 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Administer
ro: Administrează

en: Register
ro: Înscriere

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Payer
ro: Plătitor

en: Transactions
ro: Tranzacţii

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Description
ro: Descriere

en: more
ro: mai multe

en: Comments
ro: Comentarii

en: File
ro: Fișier

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Country
ro: Ţară

en: Image
ro: Imagine

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: View
ro: Afişează

en: Modules
ro: Module

en: Mail
ro: E-mail

en: User
ro: Utilizator

en: Created
ro: Creat

en: term
ro: termen

en: Printer-friendly version
ro: Versiune tipar

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Last post
ro: Ultima adăugare

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Url
ro: URL

en: Left sidebar
ro: Coloană stânga

en: Right sidebar
ro: Coloană dreapta

en: Footer
ro: Subsol

en: Recipients
ro: Destinatari

en: Roles
ro: Roluri

en: Comment
ro: Comentariu

en: Input format
ro: Format de intrare

en: Filter
ro: Filtru

en: Location
ro: Locaţia

en: Last access
ro: Ultima accesare

en: State
ro: Status

en: Send
ro: Trimite

en: Desc
ro: Descendent

en: Company
ro: Companie

en: Members
ro: Membri

en: Events
ro: Evenimente

en: Other
ro: Altele

en: Role
ro: Rol

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Tools
ro: Instrumente

en: Recent comments
ro: Comentarii recente

en: Profile
ro: Profil

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Longitude
ro: Longitudine

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Attachments
ro: Ataşamente

en: Messages
ro: Mesaje

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Topics
ro: Subiecte

en: body
ro: corp

en: Posts
ro: Articole

en: Map
ro: Hartă

en: People
ro: Persoane

en: Blocked
ro: Blocat

en: Balance
ro: Sold

en: Documents
ro: Documente

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Last changed
ro: Ultima actualizare

en: Tabs
ro: Taburi

en: Anonymous user
ro: Vizitator

en: Apply
ro: Aplică

en: Hide
ro: Ascunde

en: Authenticated user
ro: Utilizator autentificat

en: Edit profile
ro: Editează profilul

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Account
ro: Cont

en: Joined
ro: Înscris

en: Contact email
ro: E-mail de contact

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Admin
ro: Administrator

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: @interval ago
ro: @interval în urmă

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: No people available.
ro: Nici o persoană disponibilă.

en: Find and manage people interacting with your site.
ro: Identificați și administrați utilizatorii sitului dumneavoastră.

en: Terminology
ro: Terminologie

en: Bulk update
ro: Actualizare în masă

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ro: Gestionați conturile de utilizator, rolurile și permisiunile.

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: Private files directory
ro: Director de fișiere private

en: With selection
ro: Cu cele selectate

en: Lists (Views)
ro: Liste (Vizualizări)

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: The path '%path' has to start with a slash.
ro: Calea '%path' trebuie să înceapă cu un slash.

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: Default long date
ro: Data implicită, în format lung

en: Default medium date
ro: Data implicită, în format mediu

en: Default short date
ro: Data implicită, în format scurt

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator

en: Basic HTML
ro: HTML de bază

en: Recent comments.
ro: Comentarii recente.

en: Name or email contains
ro: Numele sau emailul conține

en: @interval hence
ro: @interval, de unde
