Community Forge - Hamlets (all releases) - en to fa translation catalogue (50 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Administer
fa: مدیریت

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Transactions
fa: تراکنش‌ها

en: Description
fa: شرح

en: No
fa: خیر

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Country
fa: کشور

en: Import
fa: ورود

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: Event
fa: رویداد

en: ID
fa: شناسه

en: Data type
fa: نوع داده

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: Left sidebar
fa: کناره چپ

en: Right sidebar
fa: کناره راست

en: Footer
fa: پاورقی

en: Recipients
fa: گیرنده‌ها

en: Send
fa: ارسال

en: Members
fa: اعضا

en: Events
fa: رویدادها

en: Forum
fa: انجمن

en: Other
fa: ساير

en: Basic
fa: پایه

en: Profile
fa: نمایه

en: Logout
fa: خروج

en: Upload file
fa: بارگذاری فایل

en: Topics
fa: موضوعات

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: Hours
fa: ساعت

en: Units
fa: واحدها

en: People
fa: افراد

en: Documents
fa: اسناد

en: Minutes
fa: دقیقه

en: Anonymous user
fa: کاربر ناشناس

en: Hide
fa: پنهان کن

en: Global
fa: سراسری

en: Authenticated user
fa: کاربر شناخته شده

en: Edit profile
fa: ویرایش پروفایل

en: Offline
fa: آفلاین

en: Account
fa: حساب

en: Message body
fa: بدنه پیغام

en: Message subject
fa: موضوع پیغام

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Currency name
fa: نام واحد پول

en: Manage content
fa: مدیریت محتوا
