Community Forge - Hamlets (all releases) - en to id translation catalogue (48 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Administer
id: Kelola

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Transactions
id: Transaksi

en: Description
id: Deskripsi

en: No
id: Tidak

en: Miscellaneous settings
id: Pengaturan lainnya

en: - None -
id: - Tiada -

en: Country
id: Negara

en: Import
id: Impor

en: Save
id: Simpan

en: Modules
id: Modul

en: Event
id: Acara

en: Data type
id: Jenis data

en: Last post
id: Kiriman terakhir

en: Left sidebar
id: Bilah sisi kiri

en: Right sidebar
id: Bilah sisi kanan

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Recipients
id: Penerima

en: Send
id: Kirim

en: Members
id: Anggota

en: Events
id: Acara

en: Other
id: Lainnya

en: Basic
id: Dasar

en: Profile
id: Profil

en: Logout
id: Keluar

en: Topics
id: Topik-topik

en: Posts
id: Pos

en: People
id: Orang

en: Document
id: Dokumen

en: News
id: Berita

en: Photo
id: Foto

en: Anonymous user
id: Pengguna anonim

en: The answer you entered for the CAPTCHA was not correct.
id: Jawaban yang Anda masukkan untuk CAPTCHA ini tidak benar.

en: Hide
id: Sembunyikan

en: Authenticated user
id: Pengguna yang telah diotentifikasi

en: Edit profile
id: Sunting profil

en: Account
id: Keanggotaan

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Top Right
id: Kanan Atas

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Full HTML
id: HTML penuh

en: Private files directory
id: Direktori berkas pribadi

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date

en: User account menu
id: Menu akun pengguna

en: Basic HTML
id: HTML dasar
