Community Forge - Hamlets (2.0.0-rc5) - en to gu translation catalogue (49 entries)

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Administer
gu: સંચાલક

en: Register
gu: નોંધણી

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Payer
gu: નાણાં ચૂકવનાર

en: Transactions
gu: વ્યવહારો

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: List
gu: સૂચિ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: more
gu: વધુ

en: Comments
gu: ટિપ્પણીઓ

en: Date
gu: તારીખ

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Name
gu: નામ

en: Import
gu: આયાત

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: Help
gu: મદદ

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: All
gu: બધા

en: Active
gu: સક્રિય

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Left sidebar
gu: ડાબું સાઇડબાર

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Location
gu: સ્થાન

en: Send
gu: મોકલો

en: Other
gu: અન્ય

en: Role
gu: હોદો

en: Tools
gu: સાધનો

en: Recent comments
gu: તાજેતરની ટીપ્પણીઓ

en: Messages
gu: સંદેશાઓ

en: Topics
gu: વિષયો

en: Map
gu: નકશો

en: author
gu: લેખક

en: People
gu: લોકો

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Account
gu: ખાતુ

en: Joined
gu: જોડાયા

en: Terminology
gu: પરિભાષા
