Community Forge - Hamlets (2.1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (125 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Status
fa: وضعیت

en: Administer
fa: مدیریت

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Payer
fa: پرداخت کننده

en: Transactions
fa: تراکنش‌ها

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: more
fa: بیشتر

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Currency
fa: واحد پول

en: No
fa: خیر

en: File
fa: فایل

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Country
fa: کشور

en: Image
fa: تصویر

en: Category
fa: دسته بندی

en: Name
fa: نام

en: Import
fa: ورود

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Help
fa: راهنما

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Attachment
fa: پیوست

en: User
fa: کاربر

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Data type
fa: نوع داده

en: term
fa: واژه

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Left sidebar
fa: کناره چپ

en: Right sidebar
fa: کناره راست

en: Footer
fa: پاورقی

en: Recipients
fa: گیرنده‌ها

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: فیلتر

en: Location
fa: مکان

en: Last access
fa: آخرین دسترسی

en: Gallery
fa: گالری

en: Details
fa: جزئیات

en: State
fa: وضعیت

en: Send
fa: ارسال

en: Desc
fa: نزولی

en: Members
fa: اعضا

en: Events
fa: رویدادها

en: Forum
fa: انجمن

en: Other
fa: ساير

en: Role
fa: نقش

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: Tools
fa: ابزارها

en: Recent comments
fa: دیدگاه‌های اخیر

en: Profile
fa: نمایه

en: Logout
fa: خروج

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Attachments
fa: پیوست‌ها

en: Upload file
fa: بارگذاری فایل

en: Messages
fa: پیغام‌ها

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Topics
fa: موضوعات

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: Map
fa: نقشه

en: author
fa: نویسنده

en: Hours
fa: ساعت

en: Units
fa: واحدها

en: People
fa: افراد

en: Blocked
fa: مسدود شده

en: Documents
fa: اسناد

en: Credit
fa: اعتبار

en: Minutes
fa: دقیقه

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Anonymous user
fa: کاربر ناشناس

en: Apply
fa: تایید

en: Hide
fa: پنهان کن

en: Global
fa: سراسری

en: Authenticated user
fa: کاربر شناخته شده

en: Edit profile
fa: ویرایش پروفایل

en: Offline
fa: آفلاین

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: Account
fa: حساب

en: Joined
fa: عضو شده

en: Message body
fa: بدنه پیغام

en: Message subject
fa: موضوع پیغام

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Admin
fa: مدیر

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Created on
fa: ساخته شده در

en: @interval ago
fa: @interval پیش

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Currency name
fa: نام واحد پول

en: Manage content
fa: مدیریت محتوا

en: Published status
fa: وضعیت انتشار

en: Operations links
fa: پیوندهای عملیات

en: Find and manage content.
fa: یافتن و اداره محتوا.

en: No people available.
fa: هیچ فردی در دسترس نیست.

en: Find and manage people interacting with your site.
fa: یافتن و اداره افراد در تعامل با سایت شما.

en: Bulk update
fa: به‌روزرسانی جمعی

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
fa: مدیریت حساب‌های کاربری، نقش‌ها و مجوزها.

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: With selection
fa: با انتخاب شده‌ها

en: Name or email contains
fa: نام یا نشانی پست الکتونیکی شامل
