Community Forge - Hamlets (2.1.0-alpha5) - en to is translation catalogue (94 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Status
is: Staða

en: Administer
is: Stjórna

en: Register
is: Nýskráning

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Payer
is: Greiðandi

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: more
is: meira

en: Comments
is: Ummæli

en: Currency
is: Gjaldmiðill

en: Action
is: Aðgerð

en: Quantity
is: Magn

en: No
is: Nei

en: Categories
is: Flokkar

en: File
is: Skrá

en: Date
is: Dagsetning

en: Reset
is: Endursetja

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Country
is: Land

en: Image
is: Mynd

en: Category
is: Flokkur

en: Name
is: Nafn

en: Import
is: Flytja inn

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Modules
is: Einingar

en: Updated
is: Uppfært

en: ID
is: Kenni

en: Attachment
is: Viðhengi

en: User
is: Notandi

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Created
is: Stofnað

en: Data type
is: Gagnategund

en: term
is: flokkunarhugtak

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Last post
is: Síðasta færsla

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Left sidebar
is: Vinstri dálkur

en: Right sidebar
is: Hæri dálkur

en: Footer
is: Fótur

en: Recipients
is: Viðtakendur

en: Roles
is: Hlutverk

en: Comment
is: Ummæli

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Location
is: Staðsetning

en: Details
is: Nánar

en: Amount
is: Upphæð

en: State
is: Fylki

en: Send
is: Senda

en: Payments
is: Greiðslur

en: Members
is: Meðlimir

en: Events
is: Viðburðir

en: Tools
is: Tól

en: Recent comments
is: Nýleg ummæli

en: Template
is: Sniðmát

en: Logout
is: Útskrá

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Attachments
is: Viðhengi

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Topics
is: Umræða

en: Posts
is: Færslur

en: Workflow
is: Vinnuflæði

en: author
is: höfundur

en: People
is: Notendur

en: Blocked
is: Óvirkur

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: News
is: Fréttir

en: Tabs
is: Flipar

en: Photo
is: Mynd

en: Anonymous user
is: Ónafngreindur notandi

en: Apply
is: Virkja

en: Hide
is: Fela

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: Account
is: Aðgangur

en: Web page
is: Vefsíða

en: Masquerade
is: Setja upp grímu

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Manage content
is: Sjá um efni

en: Myself
is: Ég sjálf/ur
