Community Forge - Hamlets (2.1.0-beta2) - en to ar translation catalogue (117 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Status
ar: الحالة

en: Administer
ar: أدر

en: Register
ar: التسجيل

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Payer
ar: دافع

en: Groups
ar: مجموعات

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: more
ar: المزيد

en: Comments
ar: التعليقات

en: Action
ar: إجراء

en: Quantity
ar: الكمية

en: No
ar: لا

en: File
ar: ملف

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Country
ar: الدولة

en: Image
ar: الصورة

en: Category
ar: التصنيف

en: Name
ar: الاسم

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Import
ar: استيراد

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: المساعدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Modules
ar: الوحدات

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Attachment
ar: المرفق

en: User
ar: المستخدم

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Created
ar: الإنشاء

en: Data type
ar: نوع البيانات

en: term
ar: مصطلح

en: All
ar: الكل

en: Last post
ar: آخر موضوع

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Mission
ar: المهمة

en: Header
ar: الترويسة

en: Left sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷيسر

en: Right sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷيمن

en: Footer
ar: التذييل

en: Recipients
ar: المتسلمون

en: Custom
ar: مخصص

en: Roles
ar: الأدوار

en: Comment
ar: التعليق

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Location
ar: الموضع

en: Details
ar: التفاصيل

en: Amount
ar: المبلغ

en: State
ar: الحالة

en: Send
ar: أرسل

en: Desc
ar: تنازلي

en: Events
ar: الفعاليات

en: Upcoming events
ar: الفعاليات القادمة

en: Forum
ar: المنتدى

en: Tools
ar: الأدوات

en: Recent comments
ar: أحدث التعليقات

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: Logout
ar: خروج

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Attachments
ar: المرفقات

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Full text
ar: كامل المتن

en: Topics
ar: المناقشات

en: Font size
ar: حجم الخط

en: Posts
ar: المحتوى

en: Map
ar: خريطة

en: Workflow
ar: سيرة العمل

en: author
ar: مؤلف

en: People
ar: الأشخاص

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Last changed
ar: آخر تعديل

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Anonymous user
ar: مستخدم مجهول

en: Apply
ar: تطبيق

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Hide
ar: إخفاء

en: Global
ar: عالمي

en: Authenticated user
ar: مستخدم موثوق

en: Edit profile
ar: تعديل الملف الشخصي

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Account
ar: الحساب

en: Web page
ar: صفحة الوب

en: Portrait
ar: طولية

en: Broadcast
ar: بث

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: - All -
ar: - الكل -

en: Compact
ar: المدمج

en: Since
ar: منذ

en: Secondary menu
ar: القائمة الثانوية

en: Find and manage content.
ar: إيجاد وإدارة المحتوى

en: No people available.
ar: لا يوجد أشخاص.

en: Find and manage people interacting with your site.
ar: بحث وإدارة الأشخاص المتفاعلين مع موقعك.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
