Community Forge - Hamlets (2.1.0-beta7) - en to uk translation catalogue (225 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Previous
uk: Попередній

en: Status
uk: Стан

en: Administer
uk: Адміністрування

en: Register
uk: Реєстрація

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Payer
uk: Платник

en: Transactions
uk: Трансакції

en: Groups
uk: Групи

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: List
uk: Список

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: more
uk: ще

en: Comments
uk: Коментарі

en: Quantity
uk: Кількість

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Miscellaneous settings
uk: Різні налаштування

en: - None -
uk: - Немає -

en: Country
uk: Країна

en: Image
uk: Зображення

en: Category
uk: Категорія

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Import
uk: Імпортувати

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Help
uk: Довідка

en: Default
uk: Базово

en: Setup
uk: Установки

en: Galleries
uk: Галереї

en: Modules
uk: Модулі

en: Updated
uk: Оновлено

en: User
uk: Користувач

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Contact
uk: Контакт

en: Created
uk: Створено

en: Data type
uk: Тип даних

en: Create
uk: Створити

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Vertical
uk: Вертикально

en: All
uk: Все

en: Active
uk: Активно

en: Last post
uk: Останній допис

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Mission
uk: Місія

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Left sidebar
uk: Ліва бічна панель

en: Right sidebar
uk: Права бічна панель

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Recipients
uk: Отримувачі

en: Roles
uk: Ролі

en: Comment
uk: Коментар

en: Published
uk: Опубліковано

en: Filter
uk: Фільтр

en: Location
uk: Місце розташування

en: Last access
uk: Останній доступ

en: Nodes
uk: Матеріали

en: 3 months
uk: 3 місяці

en: 6 months
uk: 6 місяців

en: Details
uk: Подробиці

en: Amount
uk: Величина

en: State
uk: Стан

en: Send
uk: Надіслати

en: Desc
uk: Спад

en: Payments
uk: Оплати

en: Members
uk: Учасники

en: Events
uk: Події

en: Forum
uk: Форум

en: Basic
uk: Основні

en: Role
uk: Роль

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: Log in
uk: Вхід

en: Add new comment
uk: Коментувати

en: Tools
uk: Інструменти

en: Recent comments
uk: Останні коментарі

en: Profile
uk: Профіль

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Attachments
uk: Вкладення

en: Upload file
uk: Відвантажити файл

en: Sidebar left
uk: Ліва панель

en: Sidebar right
uk: Права панель

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: No content
uk: Немає змісту

en: Accept
uk: Прийняти

en: Member for
uk: Зареєстрований вже

en: Topics
uk: Теми

en: plus
uk: плюс

en: body
uk: тіло

en: Posts
uk: Дописи

en: Map
uk: Мапа

en: Workflow
uk: Документообіг

en: author
uk: автор

en: Log out
uk: Вихід

en: Hours
uk: Годин(и)

en: Units
uk: Одиниці

en: People
uk: Люди

en: Blocked
uk: Заблоковано

en: Carousel
uk: Карусель

en: Balance
uk: Баланс

en: Changed
uk: Змінено

en: Purple
uk: Пурпуровий

en: Documents
uk: Документи

en: Credit
uk: Кредит

en: Slider
uk: Повзунок

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: All members
uk: Всі учасники

en: Minutes
uk: Хвилини

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: 1 month
uk: 1 місяць

en: News
uk: Новини

en: Content Type
uk: Тип матеріалу

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Photo
uk: Фото

en: Anonymous user
uk: Анонімний користувач

en: Apply
uk: Застосувати

en: The answer you entered for the CAPTCHA was not correct.
uk: Відповідь, введена для CAPTCHA є хибною.

en: Welcome message
uk: Вітальне повідомлення

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Teal
uk: Зеленувато-блакитний

en: Hide
uk: Приховати

en: Global
uk: Глобальне

en: Authenticated user
uk: Авторизований користувач

en: Edit profile
uk: Змінити профіль

en: Misc
uk: Інше

en: Offline
uk: Не в мережі

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Local
uk: Локаль

en: Offset
uk: Зміщення

en: last name
uk: прізвище

en: Account
uk: Обліковий запис

en: Web page
uk: Web сторінка

en: Member
uk: Учасник

en: Choose
uk: Вибрати

en: Portrait
uk: Портретне розташування

en: Message body
uk: Текст повідомлення

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Broadcast
uk: Трансляція

en: Message subject
uk: Тема повідомлення

en: No content available.
uk: Матеріали відсутні.

en: Admin
uk: Адмін

en: Ads
uk: Реклама

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Created on
uk: Дата створення

en: Masquerade
uk: Маскування

en: Processed @current out of @total.
uk: Оброблене @current з @total.

en: mobile
uk: мобільний

en: Offers
uk: Пропозиції

en: green
uk: зелений

en: CSV Export
uk: Експорт в CSV

en: @interval ago
uk: @interval тому

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Visitors
uk: Відвідувачі

en: Compact
uk: Компактний

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: wide
uk: широкий

en: Currency name
uk: Назва валюти

en: Payee
uk: Отримувач

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Debit
uk: Дебет

en: Must be a number.
uk: Повинне бути число.

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Since
uk: Після

en: Network
uk: Мережа

en: Manage content
uk: Керувати матеріалами

en: Published status
uk: Стан публікації

en: Secondary menu
uk: Другорядне меню

en: Stub
uk: Заглушка

en: Find and manage content.
uk: Пошук матеріалів і керування ними.

en: No people available.
uk: Люди відсутні.

en: Find and manage people interacting with your site.
uk: Пошук людей, які взаємодіють з сайтом, і керування ними.

en: Current page
uk: Поточна сторінка

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Select a color
uk: Вибір каталогу

en: Bulk update
uk: Масове оновлення

en: Fallback
uk: Запасний рядок

en: blue
uk: синій

en: orange
uk: жовтогарячий

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
uk: Керування обліковими записами, ролями та повноваженнями.

en: Dark
uk: Темний

en: Data export
uk: Експорт даних

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Full HTML
uk: Повний HTML

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: Privacy settings
uk: Налаштування приватності

en: Private files directory
uk: Каталог приватних файлів

en: This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
uk: Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.

en: Links related to the user account.
uk: Посилання, пов’язані з обліковим записом користувача.

en: Use this for linking to the main site sections.
uk: Використовуйте для створення посилань на основні розділи сайту.

en: Lists (Views)
uk: Списки (Види)

en: First page
uk: Перша сторінка

en: narrow
uk: вузький

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date

en: Default long date
uk: Базова довга дата

en: Default medium date
uk: Базова середня дата

en: Default short date
uk: Базова коротка дата

en: User account menu
uk: Меню облікового запису користувача

en: Basic HTML
uk: Простий HTML

en: Create event
uk: Створити подію

en: Find and manage content
uk: Пошук матеріалів та керування ними

en: Name or email contains
uk: Ім'я чи електронна адреса містять

en: There are no ads.
uk: Оголошення відсутні.

en: Go to page @key
uk: Перейти на сторінку @key

en: @interval hence
uk: @interval віднині
