Community Forge - Hamlets (8.x-1.0-beta33) - en to jv translation catalogue (61 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Body
jv: Isi

en: Administer
jv: Kelola

en: Register
jv: Ndaftar

en: Operations
jv: Operasi

en: Content
jv: Konten

en: Value
jv: Biji

en: Type
jv: Tipe

en: List
jv: Daftar

en: Description
jv: Katrangan

en: more
jv: pepaké

en: Comments
jv: Komèntar

en: Reset
jv: Baléknā

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Country
jv: Negara

en: Image
jv: Gambar

en: Category
jv: Kategori

en: Name
jv: Jeneng

en: Import
jv: Ngimpor

en: Help
jv: Pitulungan

en: type
jv: tipe

en: Mail
jv: Surat

en: User
jv: Panganggo

en: Created
jv: Digawé

en: Printer-friendly version
jv: Versi cetakan suméh

en: All
jv: Kabèh

en: Active
jv: Aktif

en: Block
jv: Blok

en: Page
jv: Kācā

en: To
jv: Marang

en: Roles
jv: Parāgā

en: Comment
jv: Komèntar

en: Input format
jv: Format inputan

en: Filter
jv: Saring

en: Last access
jv: Aksés terakhir

en: Send
jv: Kirim

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Other
jv: Liyané

en: Basic
jv: Dasar

en: Role
jv: Parāgā

en: Recent comments
jv: Daftar Komèntar anyar

en: Profile
jv: Profil

en: Logout
jv: Metu

en: ‹ previous
jv: ‹ sakdurungé

en: next ›
jv: sakwisé ›

en: People
jv: Pawongan

en: Blocked
jv: Ditolak

en: « first
jv: « pertama

en: last »
jv: terakhir »

en: No comments available.
jv: Ora ānā komèntar sing cumawis.

en: Account
jv: Akun

en: Joined
jv: Nggabung

en: Primary tabs
jv: Tab Primer

en: Secondary tabs
jv: Tab sékundér

en: Current user
jv: Panganggo saiki

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Main page content
jv: Kācā utama konten

en: No people available.
jv: Ora ānā pawongan cumawis.

en: Find and manage people interacting with your site.
jv: Temoknā lan natani sesrawungané wong-wong karo situs Sampéyan.

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
jv: Ngelola akun panganggo, parāgā lan kawenangan.

en: Asc
jv: Urut Maju
