Community Forge - Hamlets (8.x-1.0-beta34) - en to sv translation catalogue (138 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Body
sv: Brödtext

en: Administer
sv: Administrera

en: Register
sv: Registrera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Value
sv: Värde

en: Payer
sv: Köpare

en: Transactions
sv: Transaktioner

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: Description
sv: Beskrivning

en: Log
sv: Logg

en: more
sv: mer

en: Comments
sv: Kommentarer

en: created
sv: skapad

en: Reset
sv: Återställ

en: Miscellaneous settings
sv: Övriga inställningar

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Country
sv: Land

en: Image
sv: Bild

en: Category
sv: Kategori

en: Name
sv: Namn

en: Import
sv: Importera

en: Help
sv: Hjälp

en: password
sv: lösenord

en: Galleries
sv: Gallerier

en: type
sv: typ

en: Mail
sv: E-post

en: User
sv: Användare

en: Email
sv: E-post

en: Created
sv: Skapad

en: Printer-friendly version
sv: Utskriftsvänlig version

en: All
sv: Alla

en: Active
sv: Aktiv

en: Page
sv: Sida

en: Footer
sv: Sidfot

en: To
sv: Till

en: From
sv: Från

en: Roles
sv: Roller

en: Comment
sv: Kommentar

en: Input format
sv: Inmatningsformat

en: Filter
sv: Filtrera

en: Last access
sv: Senast åtkomst

en: Gallery
sv: Galleri

en: Address
sv: Adress

en: State
sv: Läge

en: Send
sv: Skicka

en: Serial
sv: Serienummer

en: Desc
sv: Fallande

en: Members
sv: Medlemmar

en: Directory
sv: Katalog

en: Events
sv: Aktiviteter

en: Other
sv: Övriga

en: Basic
sv: Grundläggande

en: Role
sv: Roll

en: First name
sv: Förnamn

en: description
sv: beskrivning

en: Recent comments
sv: Senaste kommentarer

en: Profile
sv: Profil

en: Logout
sv: Logga ut

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Upload file
sv: Ladda upp fil

en: Messages
sv: Meddelanden

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: body
sv: brödtext

en: Hours
sv: Timmar

en: Units
sv: Enheter

en: People
sv: Personer

en: Blocked
sv: Spärrad

en: Balance
sv: Saldo

en: Street address
sv: Gatuadress

en: Documents
sv: Dokument

en: Credit
sv: Kredit

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Minutes
sv: Minuter

en: Last changed
sv: Senast ändrad

en: Tabs
sv: Flikar

en: Harvest
sv: Skörd

en: Anonymous user
sv: Anonym användare

en: Apply
sv: Applicera

en: Authenticated user
sv: Inloggad användare

en: Edit profile
sv: Redigera profil

en: Offline
sv: Nedkopplad

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: No comments available.
sv: Inga kommentarer tillgängliga.

en: Switch user
sv: Byt användare

en: Family name
sv: Efternamn

en: Offset
sv: Kompensera

en: Family
sv: Familj

en: Account
sv: Konto

en: Joined
sv: Medlem

en: Web page
sv: Webbsida

en: Member
sv: Medlem

en: Add @type
sv: Lägg till @type

en: Portrait
sv: Stående

en: Message body
sv: Meddelandets brödtext

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Broadcast
sv: Sprid

en: quantity
sv: kvantitet

en: Message subject
sv: Ämne

en: Admin
sv: Administrera

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Created on
sv: Skapad den

en: Current user
sv: Nuvarande användare

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Compact
sv: Kompakt

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Operations links
sv: Länkar till funktioner

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: No people available.
sv: Inga personer tillgängliga.

en: Find and manage people interacting with your site.
sv: Hitta och hantera personer som använder din webbplats.

en: Select any filter and click on Apply to see results
sv: Välj valfritt filter och klicka på applicera för att se resultaten.

en: Terminology
sv: Terminologi

en: Bulk update
sv: Massuppdatera

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
sv: Hantera användarkonton, roller och behörigheter.

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Myself
sv: Mig själv

en: Private files directory
sv: Privat filkatalog

en: This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
sv: Den här frågan testar om du är en mänsklig besökare och förhindrar automatiska spaminsändningar.

en: With selection
sv: Med urval

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: Submitted by @author_name on @date
sv: Inlagt av @author_name @date

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: Default long date
sv: Förvalt långt datum

en: Default medium date
sv: Förvalt mellanlångt datum

en: Default short date
sv: Förvalt kort datum

en: User account menu
sv: Meny för användarkonto

en: Recent comments.
sv: Senaste kommentarer.

en: Name or email contains
sv: Namn eller e-post innehåller
