Community Forge - Hamlets (8.x-1.0-beta36) - en to fi translation catalogue (119 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Status
fi: Tila

en: Administer
fi: Ylläpito

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Value
fi: Arvo

en: Payer
fi: Maksaja

en: Type
fi: Tyyppi

en: List
fi: Lista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Log
fi: Loki

en: more
fi: lisää

en: created
fi: luotu

en: Reset
fi: Palauta

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Country
fi: Maa

en: Category
fi: Kategoria

en: Name
fi: Nimi

en: Import
fi: Tuo

en: Help
fi: Ohje

en: password
fi: salasana

en: Galleries
fi: Galleriat

en: type
fi: tyyppi

en: Mail
fi: Sähköposti

en: User
fi: Käyttäjä

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Created
fi: Luotu

en: term
fi: termi

en: Printer-friendly version
fi: Tulostettava sivu

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Footer
fi: Alatunniste

en: To
fi: Osoitteeseen

en: From
fi: Lähettäjä

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Input format
fi: Syöttömuoto

en: Filter
fi: Suodatus

en: Last access
fi: Viimeksi paikalla

en: Gallery
fi: Galleria

en: State
fi: Tila

en: Send
fi: Lähetä

en: Serial
fi: Sarjanumero

en: Members
fi: Jäsenet

en: Directory
fi: Hakemisto

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Other
fi: Muu

en: Basic
fi: Perusasetukset

en: Role
fi: Rooli

en: First name
fi: Etunimi

en: description
fi: kuvaus

en: Recent comments
fi: Uusimmat kommentit

en: Profile
fi: Profiili

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Pay
fi: Maksa

en: Upload file
fi: Palvelimelle ladattava tiedosto

en: Messages
fi: Viestit

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Hours
fi: Tunnit

en: People
fi: Käyttäjät

en: Blocked
fi: Suljettu

en: Balance
fi: Saldo

en: Street address
fi: Lähiosoite

en: Documents
fi: Dokumentit

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Minutes
fi: Minuutit

en: Last changed
fi: Viimeksi muokattu

en: Privacy
fi: Yksityisyys

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Apply
fi: Käytä

en: Edit profile
fi: Muokkaa profiilia

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: No comments available.
fi: Kommentteja ei ole saatavilla.

en: Switch user
fi: Vaihda käyttäjää

en: Account
fi: Käyttäjätili

en: Joined
fi: Liittyi

en: Web page
fi: Verkkosivu

en: Member
fi: Jäsen

en: Add @type
fi: Lisää @type

en: Message body
fi: Viestin sisältö

en: Message subject
fi: Viestin otsikko

en: Admin
fi: Ylläpito

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Created on
fi: Luotu

en: Current user
fi: Tämänhetkinen käyttäjä

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Compact
fi: Kompakti

en: Currency name
fi: Valuutan nimi

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Manage content
fi: Hallitse sisältöä

en: Operations links
fi: Toimenpidelinkit

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: No people available.
fi: Ei saatavilla olevia ihmisiä.

en: Find and manage people interacting with your site.
fi: Etsi ja hallinnoi sivustoasi käyttäviä ihmisiä.

en: Select any filter and click on Apply to see results
fi: Valitse mikä tahansa suodatin ja klikkaa Suorita nähdäksesi tulokset

en: Terminology
fi: Sanasto

en: Bulk update
fi: Massapäivitys

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
fi: Ylläpidä käyttäjiä, rooleja ja käyttöoikeuksia.

en: Master
fi: Isäntä

en: Private files directory
fi: Yksityisten tiedostojen polku

en: With selection
fi: Valinnalla

en: Lists (Views)
fi: Listaukset (Views)

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: Submitted by @author_name on @date
fi: Lähettänyt @author_name @date

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: Default long date
fi: Päivämäärä pitkässä muodossa

en: Default medium date
fi: Päivämäärä keskipitkässä muodossa

en: Default short date
fi: Päivämäärä lyhyessä muodossa

en: Name or email contains
fi: Nimi tai sähköposti sisältää
