Community Forge - Hamlets (8.x-1.0-beta41) - en to cs translation catalogue (121 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Body
cs: Text

en: Status
cs: Stav

en: Administer
cs: Spravovat

en: Register
cs: Registrovat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Transactions
cs: Transakce

en: Type
cs: Typ

en: List
cs: Seznam

en: Description
cs: Popis

en: more
cs: více

en: Comments
cs: Komentáře

en: Date
cs: Datum

en: Search
cs: Hledat

en: - None -
cs: - Nic -

en: Image
cs: Obrázek

en: Category
cs: Kategorie

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Help
cs: Nápověda

en: Setup
cs: Konfigurace

en: Modules
cs: Moduly

en: Mail
cs: E-mail

en: User
cs: Uživatel

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Printer-friendly version
cs: Verze pro tisk

en: All
cs: Vše

en: Active
cs: Aktivní

en: Page title
cs: Název stránky

en: Block
cs: Blok

en: Page
cs: Stránka

en: Footer
cs: Patička

en: Recipients
cs: Příjemci

en: Roles
cs: Role

en: Comment
cs: Komentář

en: Input format
cs: Formát vstupu

en: Filter
cs: Filtr

en: Location
cs: Místo

en: Last access
cs: Poslední přístup

en: Address
cs: Adresa

en: State
cs: Stav

en: Send
cs: Poslat

en: Serial
cs: Sériové číslo

en: Desc
cs: Sestupně

en: Events
cs: Události

en: Other
cs: Jiné

en: First name
cs: Jméno

en: Last name
cs: Příjmení

en: Tools
cs: Nástroje

en: Recent comments
cs: Poslední komentáře

en: Profile
cs: Profil

en: Latitude
cs: Zeměpisná šířka

en: Longitude
cs: Zeměpisná délka

en: Logout
cs: Odhlásit

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Upload file
cs: Nahrát soubor

en: Messages
cs: Zprávy

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: body
cs: tělo

en: Map
cs: Mapa

en: Hours
cs: Hodin

en: People
cs: Uživatelé

en: Blocked
cs: Zablokován

en: Balance
cs: Saldo

en: Documents
cs: Dokumenty

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Minutes
cs: Minuty

en: Last changed
cs: Naposled změněno

en: Tabs
cs: Záložky

en: Anonymous user
cs: Anonym

en: Apply
cs: Použít

en: Global
cs: Globální

en: Authenticated user
cs: Přihlášený uživatel

en: Edit profile
cs: Upravit profil

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: Local
cs: Místní

en: Offset
cs: Posun

en: Account
cs: Účet

en: Joined
cs: Připojen

en: Web page
cs: Webová stránka

en: Add @type
cs: Přidat @type

en: Portrait
cs: Na výšku

en: Main navigation
cs: Hlavní navigace

en: Message subject
cs: Předmět zprávy

en: Admin
cs: Administrátor

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Compact
cs: Kompaktní

en: Powered by Drupal
cs: Běží na Drupalu

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Breadcrumbs
cs: Drobečková navigace

en: Status messages
cs: Stavové zprávy

en: Main page content
cs: Obsah hlavní stránky

en: No people available.
cs: Žádní lidé nejsou k dispozici.

en: Find and manage people interacting with your site.
cs: Hledat a administrovat uživatele webu.

en: Terminology
cs: Terminologie

en: Bulk update
cs: Hromadná aktualizace

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
cs: Spravovat uživatelské účty, role a oprávnění.

en: Footer menu
cs: Menu patičky

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Full HTML
cs: Plné HTML

en: Private files directory
cs: Adresář soukromých souborů

en: Submitted by @author_name on @date
cs: Napsal uživatel @author_name dne @date

en: The path '%path' has to start with a slash.
cs: Cesta '%path' musí začínat lomítkem.

en: Default long date
cs: Výchozí dlouhý formát data

en: Default medium date
cs: Výchozí střední formát data

en: Default short date
cs: Výchozí krátký formát data

en: User account menu
cs: Menu uživatelského účtu

en: Basic HTML
cs: Základní HTML

en: Recent comments.
cs: Nejnovější komentáře.

en: Name or email contains
cs: Jméno nebo email obsahuje
