Community Forge - Hamlets (8.x-1.0-beta7) - en to cy translation catalogue (69 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: User interface
cy: Rhyngwyneb defnyddwyr

en: Body
cy: Corff

en: Administer
cy: Gweinyddwr

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Content
cy: Cynnwys

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Item
cy: Eitem

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: more
cy: mwy

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Comments
cy: Sylwadau

en: Login
cy: Mewngofnodi

en: Reset
cy: Ailosod

en: None
cy: Dim

en: - None -
cy: - Dim -

en: Country
cy: Gwlad

en: Weight
cy: Pwysau

en: Image
cy: Delwedd

en: Category
cy: Categori

en: Feed
cy: Porth

en: Name
cy: Enw

en: Import
cy: Mewnfudo

en: Save
cy: Cadw

en: Sunday
cy: dydd Sul

en: Monday
cy: dydd Llun

en: Tuesday
cy: dydd Mawrth

en: Wednesday
cy: dydd Mercher

en: Thursday
cy: dydd Iau

en: Friday
cy: dydd Gwener

en: Saturday
cy: dydd Sadwrn

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Printer-friendly version
cy: Fersiwn sy'n gyfeillgar wrth argraffu

en: All
cy: I gyd

en: Block
cy: Bloc

en: Page
cy: Tudalen

en: Never
cy: Byth

en: Footer
cy: Troedyn

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Normal
cy: Cyffredin

en: Address
cy: Cyfeiriad

en: Send
cy: Anfon

en: Events
cy: Digwyddiadau

en: Other
cy: Arall

en: Basic
cy: Sylfaenol

en: Last name
cy: Cyfenw

en: Referrer
cy: Cyfeiriwr

en: Uninstall
cy: Dad-osod

en: Tools
cy: Arfau

en: Profile
cy: Proffil

en: Street
cy: Stryd

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: ‹ previous
cy: < blaenorol

en: next ›
cy: nesaf >

en: People
cy: Pobl

en: Street address
cy: Cyfeiriad

en: Documents
cy: Dogfennau

en: Anonymous user
cy: Defnyddiwr anhysbys

en: Apply
cy: Ceisio

en: Not configured
cy: Heb ei ffurfweddu

en: « first
cy: Cyntaf

en: last »
cy: olaf >>

en: Offset
cy: Ongli

en: Account
cy: Cyfrif

en: Web page
cy: Tudalen gwe

en: Add @type
cy: Ychwanegu @type

en: Portrait
cy: Darlun

en: Save and continue
cy: Cadw a pharhau

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen
