Community Forge - Hamlets (8.x-1.0-beta7) - en to ku translation catalogue (57 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: User interface
ku: ڕووکاری بەکارهێنەر

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: Administer
ku: بەڕێوەبردن

en: Register
ku: تۆمارکردن

en: Submit
ku: بنێرە

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: Real name
ku: ناوی ڕاستی

en: Item
ku: دانە

en: Description
ku: دەربارە

en: more
ku: زیاتر

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Comments
ku: بۆچوونەکان

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: None
ku: هیچ

en: - None -
ku: - هیچ -

en: Weight
ku: سەنگ

en: Image
ku: وێنە

en: Category
ku: پۆل

en: Name
ku: ناو

en: Import
ku: هاوردن

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Sunday
ku: یەکشەممە

en: Monday
ku: دووشەممە

en: Tuesday
ku: سێشەممە

en: Wednesday
ku: چوارشەممە

en: Thursday
ku: پێجشەممە

en: Friday
ku: هەینی

en: Saturday
ku: شەممە

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: All
ku: هەموو

en: Block
ku: بلۆک

en: Page
ku: پەڕە

en: Url
ku: به‌سته‌ر

en: Never
ku: هیچ کاتێک

en: Footer
ku: بەشی ژێرەوە

en: Inline
ku: ناوهێڵ

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Send
ku: بینێره‌

en: Other
ku: هیتر

en: Basic
ku: سەرەتایی

en: Uninstall
ku: هەڵوەشاندنەوە

en: Tools
ku: ئامرازەکان

en: Profile
ku: زانیاری تایبه‌تی

en: Logout
ku: چوونا دەرڤە

en: ‹ previous
ku: پێشتر ‹

en: next ›
ku: دواتر ›

en: People
ku: خەڵک

en: Anonymous user
ku: بەکارهێنەری نەناسراو

en: « first
ku: سەرەتا «

en: last »
ku: کۆتا »

en: Account
ku: هەژمار

en: Save and continue
ku: هەڵگرە و بەردەوام بە

en: Digest
ku: شیکردنەوە

en: No people available.
ku: هیچ کەسێک نییە.

en: Weight for @title
ku: سەنگ بۆ @title
