Community Forge - Hamlets (8.x-1.0-beta7) - en to th translation catalogue (52 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: User interface
th: ส่วนติดต่อผู้ใช้

en: Administer
th: บริหารระบบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Real name
th: ชื่อจริง

en: Item
th: รายการ

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Login
th: เข้าสู่ระบบ

en: None
th: ไม่มี

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Country
th: ประเทศ

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Import
th: นำเข้า

en: Back
th: กลับ

en: Save
th: บันทึก

en: Sunday
th: อาทิตย์

en: Monday
th: จันทร์

en: Tuesday
th: อังคาร

en: Wednesday
th: พุธ

en: Thursday
th: พฤหัสบดี

en: Friday
th: ศุกร์

en: Saturday
th: เสาร์

en: Printer-friendly version
th: แบบง่ายต่อการพิมพ์

en: All
th: ทั้งหมด

en: Never
th: ไม่เคย

en: Address
th: ที่อยู่

en: Send
th: ส่ง

en: Other
th: อื่นๆ

en: Basic
th: พื้นฐาน

en: First name
th: ชื่อ

en: Last name
th: นามสกุล

en: Referrer
th: อ้างอิง

en: Uninstall
th: ลบโมดูล

en: Tools
th: เครื่องมือ

en: Pattern
th: รูปแบบของ

en: Profile
th: ประวัติผู้ใช้

en: Street
th: ถนน

en: Logout
th: ออกจากระบบ

en: Business
th: ธุรกิจ

en: People
th: บุคคล

en: Edit profile
th: แก้ไขรายละเอียดผู้ใช้

en: Telephone
th: โทรศัพท์

en: Account
th: บัญชีผู้ใช้

en: Add @type
th: เพิ่ม @type

en: Save and continue
th: บันทึกและไปต่อ

en: Listings
th: ลิสติ้งธุรกิจ

en: Weight for @title
th: ลำดับความสำคัญของ  %title

[ctx: Sort order]
en: Date
th: วันที่

en: Combine fields filter
th: ตัวกรอง
