Community Forge - Hamlets (8.x-1.0-beta41) - en to mr translation catalogue (58 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Body
mr: मुख्य

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Administer
mr: व्यवस्थापन

en: Register
mr: नोंदणी

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Payer
mr: पैसे देणारा

en: Transactions
mr: व्यवहार

en: Type
mr: प्रकार

en: List
mr: यादी

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: more
mr: आणखी

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: Date
mr: दिनांक

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Category
mr: वर्ग

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Import
mr: आयात

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Help
mr: मदत

en: password
mr: संकेताक्षर

en: Mail
mr: ईमेल

en: User
mr: सदस्य

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Printer-friendly version
mr: मुद्रणसुलभ आवृत्ती

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Filter
mr: गाळणी

en: Location
mr: स्थळ

en: Address
mr: पत्ता

en: State
mr: राज्य

en: Send
mr: पाठवा

en: Tools
mr: साधने

en: Recent comments
mr: नव्या प्रतिक्रिया

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: Hours
mr: तास

en: People
mr: लोक

en: Blocked
mr: प्रतिबंधीत

en: Minutes
mr: मिनीटे

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: Account
mr: खाते

en: Admin
mr: व्यवस्थापक

en: Powered by Drupal
mr: 'द्रुपल'मध्ये बनवलेली साईट

en: Lists (Views)
mr: याद्या (व्ह्यूज)
