Chado Light (1.0.0-beta1) - en to sv translation catalogue (48 entries)

en: Value
sv: Värde

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: Actions
sv: Åtgärder

en: No
sv: Nej

en: Overview
sv: Översikt

en: None
sv: Ingen

en: Name
sv: Namn

en: True
sv: Sant

en: False
sv: Falskt

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Data type
sv: Datatyp

en: Filter
sv: Filtrera

en: Fields
sv: Fält

en: Contains
sv: Innehåller

en: Does not contain
sv: Innehåller inte

en: Is less than
sv: Är mindre än

en: Is less than or equal to
sv: Är mindre än eller lika med

en: Is equal to
sv: Är lika med

en: Is greater than or equal to
sv: Är större än eller lika med

en: Is greater than
sv: Är större än

en: Is not equal to
sv: Är inte lika med

en: Volume
sv: Volym

en: Terms
sv: Termer

en: Ignore
sv: Ignorera

en: Regular expression
sv: Reguljärt uttryck

en: Relationships
sv: Relationer

en: Manage fields
sv: Hantera fält

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Starts with
sv: Börjar med

en: Properties
sv: Egenskaper

en: Ends with
sv: Slutar med

en: Only
sv: Endast

en: Numeric
sv: Numerisk

en: Value type
sv: Typ av värde

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
sv: Ett datum i ett maskinläsbart format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS är att föredra.

en: Is between
sv: Är mellan

en: Is not between
sv: Är inte mellan

en: Min
sv: minsta

en: Contains any word
sv: Innehåller vilket ord som helst

en: Contains all words
sv: Innehåller alla ord

en: Does not start with
sv: Som inte börjar med

en: Does not end with
sv: Slutar inte med

en: Length is shorter than
sv: Längden är kortare än

en: Length is longer than
sv: Längden är längre än

en: Manage display
sv: Hantera visning

en: Display:
sv: Visning:

en: There was a problem creating field %label: @message
sv: Det gick inte att skapa fält %label: @message
