Chado Light (1.0.0-beta3) - en to ar translation catalogue (33 entries)

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: Actions
ar: الإجراءات

en: No
ar: لا

en: Version
ar: النسخة

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: None
ar: لا شيء

en: Name
ar: الاسم

en: True
ar: صحيح

en: False
ar: خطأ

en: Text
ar: نص

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Data type
ar: نوع البيانات

en: Filter
ar: انتقاء

en: Term
ar: المصطلح

en: Fields
ar: الحقول

en: Contains
ar: يحتوي

en: Does not contain
ar: لا يحتوي

en: Is less than
ar: أصغر من

en: Is less than or equal to
ar: أقل من أو مساو

en: Is equal to
ar: يساوي

en: Is greater than or equal to
ar: أكبر من أو يساوي

en: Is greater than
ar: أكبر من

en: Is not equal to
ar: غير مساو لـ

en: Terms
ar: المصطلحات

en: Ignore
ar: تجاهل

en: Operator
ar: العامل

en: Relationships
ar: العلاقات

en: Manage fields
ar: تسيير الحقول

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Data
ar: المعطيات

en: Manage display
ar: تسيير العرض
