Chado Light (1.0.0-beta1) - en to pl translation catalogue (59 entries)

en: Value
pl: Wartość

en: Type
pl: Typ

en: List
pl: Lista

en: Actions
pl: Akcje

en: No
pl: Nie

en: Version
pl: Wersja

en: Overview
pl: Przegląd

en: None
pl: Brak

en: Name
pl: Nazwa

en: True
pl: Prawda

en: False
pl: Fałsz

en: Text
pl: Tekst

en: Issue
pl: Zagadnienie

en: Content type
pl: Rodzaj zawartości

en: Data type
pl: Typ danych

en: Filter
pl: Filtr

en: Term
pl: Termin

en: Fields
pl: Pola

en: Contains
pl: Zawiera

en: Does not contain
pl: Nie zawiera

en: Is less than
pl: Mniej niż

en: Is less than or equal to
pl: Mniejszy lub równy

en: Is equal to
pl: Równy

en: Is greater than or equal to
pl: Większy lub równy

en: Is greater than
pl: Większy niż

en: Is not equal to
pl: Nie jest równy

en: Volume
pl: Głośność

en: Terms
pl: Terminy

en: Ignore
pl: Ignoruj

en: Regular expression
pl: Wyrażenie regularne

en: Schema
pl: Schemat

en: Relationships
pl: Powiązania

en: Publisher
pl: Wydawca

en: Manage fields
pl: Zarządzaj polami

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Filter type
pl: Typ filtra

en: Publication
pl: Publikacja

en: Starts with
pl: Zaczyna się od

en: Properties
pl: Właściwości

en: Ends with
pl: Kończy się na

en: Only
pl: Tylko

en: Numeric
pl: Numeryczny

en: Value type
pl: Typ wartości

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
pl: Data w formacie maszynowym (machine redable format). Preferowana CCYY-MM-DD HH:MM:SS .

en: Is between
pl: W przedziale

en: Is not between
pl: Poza przedziałem

en: Min
pl: Minimum

en: Contains any word
pl: Zawiera którekolwiek ze słów

en: Contains all words
pl: Zawiera wszystkie słowa

en: Does not start with
pl: Nie zaczyna się od

en: Does not end with
pl: Nie kończy się na

en: Length is shorter than
pl: Długość jest mniejsza niż

en: Length is longer than
pl: Długość jest większa niż

en: Manage display
pl: Zarządzaj wyświetlaniem

en: Display:
pl: Wyświetlanie:

en: There was a problem creating field %label: @message
pl: Wystąpił problem z tworzeniem pola %label: @message

en: Unique name
pl: Unikalna nazwa

en: An offset from the current time such as "@example1" or "@example2"
pl: Przesunięcie względem bieżącego czasu np. "@example1" lub "@example2"

en: "@field" field
pl: Pole "@field"
